Książki od Vegi

Patryk Vega – www.taniaksiazka.pl jest jednym z najlepszych reżyserów ostatnich czasów. Śmiało trzeba przyznać, że jest to człowiek, który tworzy genialne filmy, cieszące się wielką popularnością. Może nie wszystkim podoba się to, że pokazuje on wszystko bez owijania w bawełnę, ale tak naprawdę czasem trzeba poznać fakty – chociażby nie wiadomo jak były one dla wszystkich bolesne. Patryk Vega jest absolwentem socjologii na specjalizacji medialnej w Collegium Civitas w Warszawie. Od zawsze wiedział, że chciał być związany ze światem filmu i mu się udało spełnić to marzenie. W tym celu zmienił nawet nazwisko, bowiem do 18 roku życia Vega nazywał się Krzemieniecki. Uznał jednak, że tworząc filmy takie nazwisko nie będzie do niego pasowało, dlatego też zmienił je na takie, a nie na inne. Ludzie doskonale kojarzą go z filmami. A nie można zapominać o tym, że w swoim dorobku ma on jeszcze kilka książek z literatury faktu, które wspaniale obrazują wiele ciekawych spraw. Jeżeli ktoś chce poznać książki brutalne, ale prawdziwe, to koniecznie powinien sprawdzić, jakie książki napisał Vega.

“Niebezpieczne kobiety”

Mówiąc o policji, w zdecydowanej mierze po głowie chodzi nam obraz policjanta – mężczyzny. A rzadko kto pomyśli o tym, że policjantem może być również kobieta. Na szczęście z roku na rok jest coraz więcej pań, które decydują się na to, aby służyć. Dzięki temu mamy do czynienia z coraz większym uprawnieniem. Jakie są te kobiety, które decydują się na pracę w policji? Czy tak samo bezwzględne jak w pracy, są takie same w domu? Przecież zdecydowana większość tych kobiet nie tylko ma swoich mężów, ale również ma dzieci! Czy ta kobieta, która jest w stanie złapać groźnego mordercę i przycisnąć go do ziemi podczas aresztowania, takie samo oblicze ujawnia w domu? O takich i wielu innych sprawach związanych z kobietami policjantkami pisze Vega w tej oto książce.

“Służby specjalne. Podwójna przykrywka”

Vega tym razem zabiera się za człowieka, który nie raz i nie dwa musiał działać pod przykrywką. Jarosław Pieczonka – były funkcjonariusz kontrwywiadu wojskowego. To on był często odpowiedzialny za ochronę najbogatszych ludzi w Polsce. Zajmował się wieloma rzeczami. Wiele osób poznało jego nazwisko, kiedy doprowadził do rozpracowania służb specjalnych ściany północnej. Do tego nie można ukrywać, że to Pieczonka wypowiedział wojnę szefom CBŚ, CBA oraz ABW. Czego o nim jeszcze nie wiemy? Tego dowiemy się właśnie z tej oto książki. Vega doskonale pokazuje literaturę faktu.

Ludzie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Laura

Back to top